Oroszország
Hosszú távon a növekedésé lehet a főszerep.
Az ukrajnai polgárháborúban való részvétel, valamint a Krím-félsziget Oroszországhoz csatolása miatt a külföldi tőke menekülése sem kizárt forgatókönyv az orosz tőke- és pénzpiacon, ami a rubel- és a részvényárfolyamok átmeneti mélyrepülését okozhatja.
A helyzet kísértetiesen hasonlít a 2008-as orosz–grúz háborúéra, amikor 130 milliárd dollárt vontak ki a befektetők (2013-ban 63 milliárd volt a mínusz, a háborús cselekmények elindulása óta a rubel 10, az orosz tőzsde 25 százalékot esett).
Hosszú távon azonban a növekedésé lehet a főszerep. Oroszország bőséges nyersanyag készletekkel rendelkezik (a világ egyik legnagyobb olaj- és földgáz termelője), külső adóssága alacsony, és fizetési mérlege pozitív. Jobb helyzetben van, mint a feltörekvő országok többsége, így egy globális krízist – mint az amerikai pénzpumpa elzárása – is könnyebben vészelne át. A prognózisok szerint az évtized második felében Németországot is megelőzve az ötödik legnagyobb gazdaság és a kilencedik legnagyobb vásárló piac lehet.