QUANTIS Care: Figyelem, színvonal, minőség

Mit?

Az egészségmegőrzés és a betegségmegelőzés szinte állandó napirendi téma: ennek köszönhetően értéktárgyaink biztosításán kívül egyre többen szánunk pénzt és időt is az egészségünk megóvására. A hazai biztosítók pedig már kínálják azokat a korszerű egészségbiztosítási szolgáltatásokat, amelyek a következő években alapjaiban változtatják meg az egészséggel kapcsolatos hazai gondolkodásmódot.

Kinek?

Az egészségbiztosítási szolgáltatások iránti igény növekedését felismerve a QUANTIS az elsők között alapította meg a privát egészségbiztosítási megoldások közvetítésével foglalkozó QUANTIS Care üzletágát, mely az egészségbiztosítás, a betegségbiztosítás és az egyéb gondoskodás-jellegű termékek közvetítésére specializálódott. Magánszemélyektől a nagyfoglalkoztatókig: ügyfeleinknek a piacon elérhető termékekből testre szabott megoldásokat alakítunk ki.

Miért?

A magán-egészségbiztosítás térnyerése rövidülő várólistákat, a hálapénz eltűnését, gyorsabb gyógyulást és nagyobb versenyt eredményez, amelynek pozitív hozadékait a szolgáltatást igénybe vevők élvezhetik. A Quantis Care egyedi termékmegoldásai ehhez segítik hozzá ügyfeleinket. Az egyes termékek pedig jól kiegészítik egymást és kifejezetten alkalmasak a teljesen személyre szabott megoldások kialakítására.

Miben halnak meg a legtöbben Magyarországon?

Ön szerint elérhető hazánkban a legkorszerűbb orvosi technológia, és rendelkezésre állnak a megfelelő gyógyszerek?

0
%-a
a magyar háztartásoknak rendelkezik egészségbiztosítással (GfK, 2012)
0
millió
privát egészségbiztosítási szerződés jut 7,5 millió lakosra Ausztriában
0
-ből
sak egy magyar étkezik egészségesen (GfK, 2013)
0
évnél
is hosszabb lehet a várakozási idő egy visszérműtétre Magyarországon

Privát vagy állami?

 

A társadalombiztosítás által finanszírozott állami egészségügyi ellátás legfőbb problémája, hogy valójában nem biztosítási, hanem szolidaritási elven működik, így – a befizetés összegétől függetlenül – egyforma színvonalú ellátáshoz jut mindenki aki arra jogosult.
Ez egyben azt jelenti, hogy a magasabb tb-befizetéseinkből az alacsonyabb összegeket fizetők ellátását is finanszírozzák. Magán egészségbiztosítási szolgáltatásoknál az ellátás költségeihez egyenlőbb arányban járulnak hozzá a biztosítottak, illetve a magasabb befizetéssel több szolgáltatást, vagy nagyobb szolgáltatói kockázatvállalást vásárolunk. A magán egészségbiztosítási-termékek célja, hogy a befizetett, tervezhető díjakért cserébe az ügyfelek értékarányos- korszerű és magas színvonalú egészségügyi ellátásban részesüljenek- várakozás nélkül.

Beavatkozások, diagnosztikus eljárások leghosszabb várakozási ideje Magyarországon (nap)

Mit nyújtanak Önnek a QUANTIS Care egyedi egészségbiztosítási megoldásai?

• a szűrővizsgálatoknak, illetve a korai betegség-felismerésnek köszönhetően egészségesebb és aktívabb munkavállalókat
• gyors és magas színvonalú ellátást és gyorsabb gyógyulás miatt alacsonyabb betegszabadság arányt
• alacsonyabb a munkáltatói többletköltségeket (pl: táppénz, munkaerőpótlás)
• nagyobb munkavállalói lojalitást
• testre szabott konstrukciót (összes dolgozóra, vagy egy meghatározott dolgozói körre)
• adó-és járulékmentes juttatást (a biztosítás teljes díja költségként elszámolható)
• adó- és járulékmentes szolgáltatást
• extra premizálási lehetőséget (az egészségbiztosítás díja nem számít bele az éves 500 ezer Ft-os béren kívüli juttatási keretbe)
• cafeteria rendszerben is adható juttatást

• magas szintű, korszerű, szolgáltatás- és ügyfélközpontú egészségügyi ellátást
• rendszeres prevenciót és célzott szűrővizsgálatokat
• kiemelkedő felszereltséget, gyógyítási infrastruktúrát, hatékonyabb gyógyulást
• alacsony várakozási időket, 21. századi ellátási környezetet
• az ügyfél igényeire szabott szolgáltatási csomagot és csomagárat
• a paraszolvencia (hálapénz) teljes kiiktatását
• egyedi biztosítási konstrukciókat kiemelt kockázatú betegségek kezelésére

Díjmentesen konzultációt kérek a QUANTIS Care magán egészségbiztosítási szakértőjétől.

Ön melyik kategóriába tartozik?

A GfK Magyar Egészségszegmensek tanulmánya szerint – a saját egészségéhez fűződő viszonya alapján – a 15 év feletti magyar lakosság – négy nagy csoportba sorolható. Egynegyedük (24%) tekinthető a hagyományos értelemben egészségtudatosnak, ők nagy erőfeszítést tesznek egészségük megőrzése érdekében. A lakosság 15%-a divatból és kampányszerűen él egészségközpontúan, kicsit több mint harmaduk (33%) többet tud az egészséges életvitelről, mint amennyit megvalósít, bő negyedük pedig (28%) passzív: bár folyamatosan aggódik egészsége miatt, de a cselekvésig nem jut el.

Egészségesen él 24%

Csak kampányszerűen vagy divatból tesz az egészségéért 15%

Tudja, hogy mit kellene tennie, de keveset tesz az egészségéért 33%

Nem él egészségesen 15%

Forrás: GfK Magyar Egészségszegmensek tanulmány

Számok és tények

A hazai lakosság kevesebb mint 1%-a rendelkezett egészségbiztosítással 2013 elején. Ugyanez az arány Ausztriában 133% volt. Előrejelzések szerint az elkövetkező 5 évben a lakosság közel20%-a vásárol majd egészségügyi szolgáltatást finanszírozó vagy helyettesítő megoldást.
A GfK Hungária Egészséggazdasági Monitorának 2014-es felmérése megállapította: az emberek nagy része tisztában van az egészségét veszélyeztető fő tényezőkkel, de életmódján a gyakorlatban alig változtat.
A magyar lakosság 84%-a pontosan tudja, hogy a dohányzás komoly kockázati tényező, mégis csupán 61%-uk nem dohányzik és kerüli a dohányfüstös helyeket. 82 százalék jól tudja, hogy az elhízás és a túlsúly veszélyezteti az egészséget, 79% fontos rizikófaktornak tartja a testmozgás hiányát, mégis csupán 41% százalék mozog rendszeresen.
A magas vérnyomást 84% tartja kiemelkedően veszélyeztető tényezőnek, rendszeresen megméretni viszont csak 49% szokta. A lakosság mindössze 15%-a alkalmaz egészsége megőrzése érdekében, azaz prevenciós céllal alternatív vagy természetes gyógymódokat.